Aktuální číslo

1-2/2018

1-2/2018

20 let BMW revue

Rok 1998. Čeští hokejisté přivezli zlato z olympiády v Naganu, americký prezident Clinton se dušoval, že s jednadvacetiletou stážistkou Bílého domu „rozhodně nic neměl“, na internetu se poprvé objevil vyhledávač Google a Karel Gott toho roku překvapivě nezískal Českého slavíka. V září v Praze spatřil světlo světa nový časopis Modrobílá revue. Vznikl jako čtvrtletník BMW Auto Clubu Praha pro majitele a příznivce automobilů prestižní mnichovské značky.

Větší, lehčí, rychlejší

I když první generace modelu X4 nefigurovala na trhu příliš dlouho, stačilo to k tomu, aby se ukázalo, že zákazníci mají o menší X6 obrovský zájem. A proto byla v Ženevě představena generace druhá. 

Ženy a muži Sundance Kida

O Robertu Redfordovi se odjakživa mluví jen v superlativech. Výborný herec, kritikou i diváky oceňovaný režisér a úspěšný producent. I po šesti desítkách let v Hollywoodu je pořád stejně pracovitý a skromný jako na začátku své kariéry.  Když čas od času svolí k novinářskému rozhovoru, obvykle nad svými minulými úspěchy jen mávne rukou. „Měl jsem v životě jen velké štěstí na lidi,“ říká.

Jemné omlazení

BMW řady 2 Active Tourer a delší, až sedmimístná varianta Gran Tourer mají na trhu své pevné místo. Jejich atraktivita nyní ještě vzrostla díky faceliftu, který jim dodává ještě sebevědomější vzhled a zvyšuje komfort vnitřního prostoru. .

První z řady Z

BMW Z1 má i z dnešního pohledu v pestré historii mnichovské automobilky své speciální místo. Bylo totiž prvním modelem, který přivedla na svět společnost BMW Technik, a stálo na počátku dlouhé řady roadsterů značených písmenem Z.