Více pohodlí

Více pohodlí

datum vložení => 1.11.2017 | Novinky

Nová generace modelu X3 je tu a BMW se s ní opět nerozhodlo riskovat. Nebo přesněji řečeno, vsadilo na recept, který funguje již od roku 2003, kdy se představila první generace tohoto modelu. Je stále středně velkým SUV nabízejícím unikátní kombinaci praktičnosti, robustnosti a přitom schopnosti zatáčet. Nová generace je ve všech směrech lepší než předchozí, za volantem máte pocit, že vás doslova hýčká.

Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5

BMW používá písmeno X k označení svých modelů s pohonem všech kol už od roku 1986, kdy se představil model 325iX. V současnosti je ale známější v názvech SUV modelů, tedy zvýšených vozů s pětidveřovou karoserií a vzhledem připomínajícím uhlazený off-road. Po modelu X5 z roku 1999 mezi tyto vozy přispěchal druhý, o něco menší model X3, který svým jménem dával najevo, že je zvýšenou alternativou řady 3. A z ní také přebíral většinu techniky. Právě v první generaci X3 v roce 2003 BMW představilo elektronicky řízený pohon všech kol xDrive. Ten zdokonaluje dodnes a o tom, že jde v současnosti o nejlepší klasickou koncepci pohonu všech kol, svědčí i fakt, že jej v principu okopírovali i mnozí další výrobci prestižních automobilů.

Životní cyklus BMW X3 je sedm let, a tak se v roce 2010 představila druhá generace, která se znatelně zvětšila a svými rozměry se prakticky dostala na úroveň první X5. Deset plus sedm je sedmnáct, takže v letošním roce proběhla očekávaná premiéra třetí generace BMW X3. Má kódové označení G01, což svědčí o tom, že jde o vůz postavený na aktuálně nejnovější generaci platformy s podélně uloženými motory označované CLAR. Je to dosud jediný model, který má na této platformě přední nápravu typu McPherson namísto víceprvkového zavěšení u větších typů.

Více v magazínu BMW revue 3-4/2017